23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Merxha mbështet Mujën

HaxhiMerxhaKryetari Partisë Rome të Bashkuar të Republikës së Kosovës, Zylfi Merxha, në zgjedhjet e nëntorit do të përkrah kandidatin e PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja.

Ai këtë mbështetje e ka konfirmuar sot gjatë një vizite që ia ka bërë kryetarit të Degës së PDK-së në Prizren, Minir Krasniqit.

“Jam në zyret e Partisë Demokratike në Prizren, për ta rikonfirmuar mbështetjen e Paritsë Demokratike të Kosovës dhe të kandidatit për kryetar të komunës, Ramdan Muja”, tha Merxha.

Kryetari i Degës së PDK-së, në Prizren Minir Krsaniqi, është shprehur i kënaqur më këtë vizitë të Merxhës. Ai tha se Merxha ka dhënë kontribut të madh në mbrojtjen dhe në avancimin e komunitetit Romë në Republikën e Kosovës.

Gjatë këti takimi është diskutuar edhe për shumë çështje të tjera që janë në interes për komunitetin romë të Komunës së Prizrenit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Liverpool organizon iftar për tifozët e tyre – Ezani jehon në Anfield, 3000 tifozë marrin pjesë

Ky është një muaj agjërimi për myslimanët anembanë botës. Ende nuk është aq e zakonshme të shohësh një iftar kolektiv në ambient të hapur,...

Fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së Bajram Bajselmani

Fondacioni Golden Eagle ka ndarë 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së, Bajram Bajselmani. Ky akt bujar nga Fondacioni Golden Eagle shkon përtej vetëm dhënies...

Lajmet e Fundit