10 C
Prizren
E enjte, 2 Shtator, 2021

Messi humbet 100.000 euro në ditë, kjo është arsyeja

Pas që nuk ka kontratë prej javës së kaluar, Lionel Messi shpreson që të arrijë një kontratë të re me Barcelonën derisa ditët e ardhshme pritet që të jenë kruciale për këtë gjë.

Pasi që El Mungo kishte zbuluar shifrat që përshkruanin se sa para fiton Messi në Barcelonë, gazeta franceze L’Equipe ka bërë llogaritë se sa ka humbur argjentinasi pasi ka mbetur pa kontratë dhe shumë është e madhe – 100.000 euro në ditë.

Sipas El Mundo, Messi fitonte 138.9 milionë euro për një sezon në Barcelonë, e cila shumë nuk jepet më për gjashtë herë fituesin e Topit të Artë.

Për momentin, presidenti i Barcelonës Joan Laporta është duke bërë gjithçka që të zbulojë numrat që do të sillnin një marrëveshje dhe kontratë të re për Messi.

 

Do të dëshiroja të them që e tëra është e përfunduar, por nuk është kështu. Diskutimet kanë shkuar mirë, por ende nuk ka përfunduar. Ideja është që ta përfundojmë sa më shpejt që mundemi”, ka thënë Laporta për mediat kohëve të fundit.

Ne besojmë, për shkak se ai dëshiron të qëndrojë”./Gazeta Sinjali Sporti/

Më Shumë

Moise Kean rikthehet në shtëpi

Moise Kean është zyrtarisht i Juventusit. Pas huazimit te PSG sezonin e shkuar, Everton ka pranuar propozimin e bardhezinjve. Sulmuesi italian rikthehet në Torino, aty...

Celina rikthehet te Ipswich Town

Ipswich Town ka njoftuar se ka nënshkruar me Bersant Celina në huazim me të drejtë blerje në fund të sezonit nga skuadra franceze Dijon. Klubi...

Vdes në moshën 84-vjeçare profesori Abdullah Karjagdiu

Në moshën 84-vjeçare ka vdekur profesori dhe intelektuali i shquar, Abdullah Karjagdiu, pas një sëmundjeje të gjatë. Profesor Karjagdiu ishte një ndër profesorët e parë...

Spanja e publikon listën për ndeshjen me Kosovën, mungojnë Pedri dhe Torres

Spanja e ka publikuar listën me 24 futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Kosovës më 8 shtator në kualifikime për Kupën e Botës Katari...

Dy vjet burgim për shoferin që shkaktoi aksidentin tragjik në Malishevë

Dardan Shala është dënuar me 2 vite burgim pasi ka pranuar se nga pakujdesia kishte shkaktuar aksident me veturë, ku kishte vdekur tani i...

“Çdo gjë kam humbur…”, rrëfimi i gazetares afgane që po strehohet në Shqipëri

Ziagul Azimi është 27 vjeç. Në Afganistan punonte gazetare për të drejtat e grave në një televizion në Kabul. Por tashmë ka lënë aty familjen...

Bie në një greminë në Prevallë, ndërron jetë 29 vjeçari

Një 29-vjeçar ka ndërruar jetë pasi që dyshohet se ka rënë në një greminë në bjeshkët e Prevallës,. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar...

Shifra të frikshme: 16 të vdekur brenda ditës nga Covid në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 2.098 raste të reja me virusin Covid-19. Brenda 24-orëve janë shënuar 16 raste të vdekjes. Njoftimi I plotë: 27 Gusht 2021: Ministria...

MAPL mbështet 17 komuna në Kosovë në 24 projekte me mbi 2 milion euro, përfituese edhe komuna e Prizrenit

Mbi dy milionë euro do të jenë projektet që Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, do t’i ndajë në projekte për 17 komuna të...

Këtyre moshave u takojnë 26 viktimat e Covidit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 26 viktima nga Covid-19. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë (MSh). Sipas statistikave...

Prizren/ Një muaj paraburgim të pandehurit për dhunë në familje

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën...

Flamuri i Kosovës vendoset në Beograd

Flamuri i Kosovës është vendosur në kryeqytetin e Serbisë në eventin “International boxing day”. Një lexues i Ekonomia Online ka dërguar një fotografi direkt nga...

AKK-ja tregon arsyet pse kërkoi që kryetarët e komunave të mos takohen me Kurtin

Asociacioni i Komunave të Kosovës(AKK) sot u ka bërë thirrje kryetarëve të komunave që të mos marrin pjesë në takimin e ftuar nga kryeministri...

Bastiset një shtëpi në Prizren, sekuestrohen disa paketime me substancë narkotike

Policia në Prizren ka bastisur shtëpinë e një të dyshuari dhe gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar disa paketime me substancë të dyshuar narkotike...

Policia mbyll dy lokale dhe ndalon një dasmë në Prizren

Policia në Prizren, ka ndërmarrë masa për kontroll duke zbatuar vendimin qeveria,kundër COVID-19. Gjatë inspektimit dhe kontrollimit në rrugën Prizren-Landovicë, në dy lokale të kafiterive,...

Totaj prezanton sloganin e fushatës: Bashkë për Prizrenin

Kandidati i PDK-së për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj ka prezantuar sot sloganin e tij fushatës për zgjedhjet lokale “Bashkë për Prizrenin” Në postimin e...

Lajmet e Fundit