12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Mësuesja nga Suhareka paralajmëron kthimin në Kosovë pas një periudhe në Gjermani

Mësuesja e shkollës “Dëshmorët e Greikocit” në Suharekë, Qëndresa Çelaj, e cila para Vitit të Ri la procesin mësimor e bashkë me dy fëmijët e saj shkoi në Gjermani, tashmë po kthehet në Kosovë. Lajmin për kthimin e saj e ka dhënë kolegu i punës, Fikret Ramaj.

“Mësuesja e shkollës sonë, Qëndresa Çelaj, e cila para Vitit të Ri la procesin mësimor e bashkë me dy fëmijët e saj shkoi në Gjermani, tashmë po kthehet në Kosovë përfundimisht. Vërtet lajm i gëzueshëm! Përsëri po kthehen nxënësit tanë për të vazhduar rrugën e dijes aty ku e lanë në gjysmë. Pra, gjatë kësaj periudhe në shkollën tonë janë kthyer 4 nxënës. Inkurajojmë që këto raste të kthimit të nxënësve t’i ndjekin edhe familjet e tjera. Nxënësve të kthyer u urojmë shëndet e mësime të mbara! Vërtet na gëzuat!”, shkruan Ramaj në Facebook.

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

“Çdo ditë po marrim lajme se nxënësit tanë që janë larguar nga shkolla për t’ju bashkuar familjeve të tyre për jetuar në botën e jashtme po kthehen përsëri në vendlindjen e tyre. Lajme të tilla po dëgjojmë gjithandej Kosovës. Kjo na bënë që të ndihemi mirë, ngase Kosova më shumë se kurrë ka nevojë që t’i kthehen nxënësit, që dikur i kishte në gjirin e saj. Siç thotë proverbi popullor: “Guri i rëndë peshon në vend të vet!” / PrizrenPress.com/

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Koha për spektakël në gjysmëfinale

Në fundjavë fillojnë ndeshjet gjysmëfinale të “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë, ku pritet një spektakël i basketbollit. Në gjysmëfinale do të ndeshen katër skuadrat që...

Policia në Prizren realizon 47 urdhëresa gjyqësore për vepra penale

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren shpalli rezultatin e realizimit tw urdhërave gjyqësore për periudhën kohore 15 prill - 19 prill 2024. "Gjatë kësaj periudhe,...

Lajmet e Fundit