34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Mexhid Gjurdina, 75-vjeçari ikonë e Prizrenit (VIDEO)

Storia e mëposhtme flet për një ikonë të Prizrenit, për një njeri në moshë të shtyrë, por me një zemër, shpirt dhe vullnet të një të riu.

Është ky Mexhid Gjurdian, 75-vjeçari që vozitë motoçikletë, skijon, peshkon, bën not e shumëçka tjetër. Madje së fundmi edhe fitues i Bunar Fest.

Stories nga Milot Hasimja/Klan Kosova

 

.

 

Më Shumë

Kurti viziton korrje-shirjet në Malishevë: Djerrina me gurë është bërë arë me grurë – buka jonë, në sofrën tonë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Faton Pecin, panë nga afër korrje-shirjen e grurit te fermeri Asman Kryeziu në Malishevë. Kurti...

Sot varroset 26-vjeçari që u ther për vdekje në Prizren

Sot do të varroset 26-vjeçari, Auron Thaqi, i cili u therr me thikë mbrëmjen e 6 korrikut, derisa vdiq në QKUK të nesërmen. Në njoftimin...

Lajmet e Fundit