34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

VV në Prizren: Mbështesim aksionin e Komunës për lirimin e hapësirave publike

Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, i ka dhënë mbështetje inspektoriatit komunal për lirimin e hapësirave publike.

“Vetëvendosje! mbështet dhe përkrahë aksionin e inspektoratit komunal për lirimin e hapësirave publike që po zhvillohet në Komunën e Prizrenit”, thuhet në komunikatën e VV-së në Prizren.

“Hapësirat publike janë pasuri e përbashkët e të gjithë qytetarëve të Prizrenit dhe garantimi i çasjes së lirë është detyrë dhe obligim që rëndon ndaj të gjithëve”.

“Me këtë rast kërkojmë nga të gjithë ata që dëshirojnë shfrytëzimin e ligjshëm dhe të drejtë të hapësirës së përbashkët, t’i ndjekin procedurat dhe rregullat e përcaktuara me ligj”.

“ Poashtu inkurajojmë organet komunale që të vazhdojnë aksionet e tilla deri në respektim të plotë të rendit dhe ligjit, deri në lirimin e plotë të hapësirave të uzurpuara në territorin e Komunës së Prizrenit”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti viziton korrje-shirjet në Malishevë: Djerrina me gurë është bërë arë me grurë – buka jonë, në sofrën tonë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Faton Pecin, panë nga afër korrje-shirjen e grurit te fermeri Asman Kryeziu në Malishevë. Kurti...

Erdogan Brando jep dorëheqje nga “Liria” e Prizrenit

Trajneri Erdogan Brando ka dhënë dorëheqjen nga "Liria" e Prizrenit. "Brando po jep dorëheqjen nga pozita e tij për arsye familjare", njofton klubi. "Ne e...

Lajmet e Fundit