13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Ministri Latifi falënderon personelin e QKUK-së pas operimit

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka falënderuar mjekët që u kujdesën për të gjatë ndërhyrjes kirurgjike që pati të premten.

Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, Latifi pas ndërhyrjes që ka pasur në orët e para të mëngjesit ditën e premte, ai është liruar në shtëpi ditën e diel në gjendje të mirë shëndetësore dhe pret që sa më parë t’u kthehet aktiviteteve të tij në krye të Ministrisë së Shëndetësisë.

“Duke shprehur falënderimin e tij, Ministri Latifi shpreh në të njëjtën kohë mbështetjen dhe përkushtimin për fuqizimin e shërbimeve shëndetësore të sektorit publik në vend dhe u bën thirrje qytetarëve që të kenë besim të plotë në përkushtimin dhe profesionalizimin e personelit të QKUK-së dhe spitaleve të tjera në vend”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Dëshmitari serb nga Prizreni pretendon se u keqtrajtua nga UÇK-ja

Dëshmitari i mbrojtur i Zyrës së Prokurorit të Specializuar, i 47-ti me radhë, ka nisur dëshminë në Dhomat e Specializuara në rastin në të...

Selmanaj uron kryetarin e ri të Këshillit të Bashkësisë Islame në Prizren

Kryetari i LDK-së në Prizren, Driton Selmanaj, ka uruar Valon ef. Ibrahimi për emërimin në postin e kryetarit të Këshillit të Bashkësisë Islame në...

Lajmet e Fundit