9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Ministri Latifi falënderon personelin e QKUK-së pas operimit

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka falënderuar mjekët që u kujdesën për të gjatë ndërhyrjes kirurgjike që pati të premten.

Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, Latifi pas ndërhyrjes që ka pasur në orët e para të mëngjesit ditën e premte, ai është liruar në shtëpi ditën e diel në gjendje të mirë shëndetësore dhe pret që sa më parë t’u kthehet aktiviteteve të tij në krye të Ministrisë së Shëndetësisë.

“Duke shprehur falënderimin e tij, Ministri Latifi shpreh në të njëjtën kohë mbështetjen dhe përkushtimin për fuqizimin e shërbimeve shëndetësore të sektorit publik në vend dhe u bën thirrje qytetarëve që të kenë besim të plotë në përkushtimin dhe profesionalizimin e personelit të QKUK-së dhe spitaleve të tjera në vend”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Zelensky kërkon një samit për planin e paqes

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka kërkuar liderëve të BE-së të organizojnë një samit në një kryeqytet evropian për të diskutuar planin e tij...

Vetura godet një fëmijë në Prizren

Një fëmijë është goditur nga një veturë, e cila është larguar nga vendi i ngjarjes. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe pas trajtimit mjekësor është...

Lajmet e Fundit