1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Robbie Williams me turne në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë për të festuar 25 vjetorin si solo artist

Robbie Williams do të mbajë një turne me koncerte në tetë qytete në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë këtë vjeshtë duke shënuar 25 vjet që kur filloi karrierën e tij solo.

48 ??vjeçari Williams filloi karrierën e tij si pjesë e grupit Take That, por u largua nga grupi në verën e vitit 1995 për të vazhduar solo, shkruan Sky News.

Si solo artist, Robbie ka regjistruar 13 albume që kanë shkuar nr.1 në top-listën zyrtare të Mbretërisë së Bashkuar, duke e bërë atë një nga artistët më të dekoruar në botë.

Turneu i tij me tetë ndalesa në tetor do të përfshijë shfaqjet në Londër, Birmingham, Manchester, Glasgow dhe Dublin.

Turneu do të nis një muaj pas publikimit të albumit të tij XXV më 9 shtator.

Më Shumë

Renditja e FIFA-s: Bie Shqipëria, Kosova arrin pikën historike

FIFA ka bërë përditësimin më të fundit të renditjeve të ekipeve kombëtare në bazë të performancës së tyre në pushimin ndërkombëtar të nëntorit. Shqipëria...

Kuvendi sot mban seancë plenare, në rend dite janë pyetjet parlamentare

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të re plenare. Në rend të ditës në këtë seancë janë pyetjet parlamentare të deputetëve për kabinetin...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit