23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Robbie Williams me turne në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë për të festuar 25 vjetorin si solo artist

Robbie Williams do të mbajë një turne me koncerte në tetë qytete në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë këtë vjeshtë duke shënuar 25 vjet që kur filloi karrierën e tij solo.

48 ??vjeçari Williams filloi karrierën e tij si pjesë e grupit Take That, por u largua nga grupi në verën e vitit 1995 për të vazhduar solo, shkruan Sky News.

Si solo artist, Robbie ka regjistruar 13 albume që kanë shkuar nr.1 në top-listën zyrtare të Mbretërisë së Bashkuar, duke e bërë atë një nga artistët më të dekoruar në botë.

Turneu i tij me tetë ndalesa në tetor do të përfshijë shfaqjet në Londër, Birmingham, Manchester, Glasgow dhe Dublin.

Turneu do të nis një muaj pas publikimit të albumit të tij XXV më 9 shtator.

Më Shumë

Mot i vranët dhe me shi, temperaturat bien deri në 12 gradë

Gjatë kësaj të premte parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin...

Papa Françesku: Lufta e Ukrainës largon vëmendjen nga uria

Papa Françesku ka thënë se lufta në Ukrainë tërhoqi vëmendjen nga problemi i urisë në botë dhe bëri thirrje për ndihmë urgjente ushqimore për...

Lajmet e Fundit