20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Ministrja Dumoshi vizitoi Suharekën, ndan miliona euro mbështetje për këtë Komunë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, e shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, e ka vizituar sot Komunën e Suharekës.

Ajo e ka vizituar fillimisht Kuvendin Komunal, për të vazhduar më pas me vizitën në Shtëpinë e Kulturës “Ukë Bytyqi”, ku ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi për ndërtimin e shtëpisë së Kulturës, për të cilën janë ndarë 2.6 milionë euro.

Dumoshi tutje ka shkuar në stadiumin e qytetit, ku do të investojë MKRS-ja dhe më pas për t’i parë nevojat për investime në transport.

Në fund, ajo ka qenë prezentë në vendosjen e gurëthemelit të stadiumit ndihmës në Strenqan.

Më poshtë mund ta lexoni postimin në rrjetet sociale të ministres së Kulturës, Rinisë e Sportit, Vlora Dumoshi.

Më Shumë

Shkelet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është shkelur nga vetura në Prizren. Ajo ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit. Rr....

Konjufca për sanksionet e Amerikës për shkak të veriut: Është një gjë e keqe për Kosovën

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se zhvillimet e fundit në Kosovë janë ngative për vendin tonë dhe situata nuk është mirë dhe...

Lajmet e Fundit