19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Misioni i Ri i PDK-së, arsyeja kryesore e dorëheqjes nga AAK-ja

valond ShahiniIsh-anëtari i Kryesisë së AAK-së në Prizren, Valond Shahini, bashkë me disa anëtarë të tjerë, sot ka aderuar në Degën e PDK-së në këtë qytet. Ai thotë se arsyeja kryesore e dorëheqjes nga AAK-ja, ka qenë Misioni i Ri i PDK-së.

“Po sot kam kaluar në PDK dhe kam dhënë dorëheqje nga AAK-ja. Arsyeja e vetme ka qenë besimi në Misionin e Ri të PDK-së”,tregon Shahini për “PrizrenPress”.

Valond Shahini nga themelimi ka qenë anëtar i AAK-së në Prizren. Ai në zgjedhjet e fundit, po ashtu ka qenë kandidat për asamble të Kuvendit Komunal i AAK-së.

“ Për 14 vjet kam dhënë kontributin tim në AAK”, tregon ai.

Shahini thotë se nga sot kontributin e tij politik do të vazhdojë të japë në PDK./PrizrenPress.com/

 

 

 

Më Shumë

‘Shuhen’ shpresat për Shqipërinë, Brajan Gruda thirret nga Gjermania

Dy lojtarët gjermanë U-21 Brajan Gruda dhe Rocco Reitz do të kenë mundësinë të stërviten me skuadrën e të moshuarve përpara Euro 2024. Kur...

Zhduket një person në Malësi të Re të Prizrenit

Një person është zhdukur në Malësi të Re të Prizrenit. Ai vuan nga epilepsia . Njoftimi i policisë Prizren 15.05.2024 – NN. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar...

Lajmet e Fundit