25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

‘Miss Shqipëria’ për herë të parë jashtë kufijve, në Kalanë e Ulqinit

MissShqiperia14Është kryer përzgjedhja e parë e vajzave, që do të konkurrojnë në edicionin e 16-të të konkursit “Miss Shqipëria 2012?.

Përgjatë ditëve 23-26 maj, grupi orgaizator i “Deliart Association” ka kryer seleksionimin e 240 kandidaturave të paraqitura për spektaklin e këtij viti, prej të cilave janë përzgjedhur vetëm 31, të cilat nisin javën e dy të të qershorit rrugëtimin nëpër Shqipëri, shkruan Panorama.

Si çdo vit tjetër, edhe për këtë edicion organizatorët kanë programuar turin e bukurosheve nëpër pikat turistike dhe historike të vendit.

Ndërkaq, harta e udhëtimeve që i pret konkurentet e këtij viti është e shtrië nga veriu në jug, përgjatë të cilave organizatorët kanë planifikuar aktivitete të veçanta, minikonkurse, pjesë e formatit të “Miss Shqipëria”, dhe mbi të gjitha një prezantim të historisë së lashtë shqiptare.

Destinacioni i fundit i këtij udhëtimi këtë vit është Kalaja e Ulqinit, ku mbrëmjen e 27 qershorit, juria e përzgjedhur e spektaklit do të votojë për fituesen e këtij edicioni. Këtë vit, për herë të parë në historinë e spektakleve shqiptare, “Miss Shqipëria” do të organizohet jashtë kufijve.

Fituesja e “Miss Shqipërisë” na përfaqëson në edicionin e radhës së “Miss Globe”.

Më Shumë

Lajmet e Fundit