-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Mot me vranësira të pjesshme dhe rreze dielli

Në Kosovë sot do të mbajë mot kryesisht i qetë me vranësira të pjesshme dhe rreze dielli.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë celsius.

Ndërsa do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-9m/s.

Më Shumë

Suharekë: Burri raporton në polici zhdukjen e gruas së tij

Një burrë e ka raportuar në polici zhdukjen e gruas së tij. Ai deklaroi se bashkëshortja ka dalë nga shtëpia më 3 shkurt rreth orës...

Prizren: Arrestohet një person që ka ushtruar dhunë ndaj të miturës më të cilën bashkëjeton dhe kanë fëmijë

Është arrestuar nga Policia e Kosovës një person në Prizren i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës së mitur kosovare. Sipas policisë...

Biseda me djalin

Lajmet e Fundit