15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Moti këtë fundjavë: E shtuna me borë, e diela me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se fundjava do të jetë me mot të paqëndrueshëm – e shtuna me borë, ndërsa e diela me diell.

-Të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës mes – 1 deri1 gradë Celsius.

-Të dielën mot me diell dhe vranësira të pjesshme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës -1 deri 1.

Më Shumë

65 aksidente trafiku, e mbi 2 mijë gjoba brenda 24 orëve

65 aksidente trafiku janë raportuar brenda 24 orëve, në Kosovë. 18 nga to janë me të lënduar, ndërsa 47 me dëme materiale. Gjatë kësaj periudhe janë...

Serbi punësohet te shqiptari në Prizren: Më shohin si të jem i tyre

Një serb nga Brezovica ka shpërndarë në YouTube historinë e tij si punëtor i cili ka ardhur në Prizren për të siguruar bukën e...

Lajmet e Fundit