25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Moti sot, diell e vranësira

Sot moti në Kosovë pritet të jetë me diell, por edhe me vranësira të shpërndara.

“Mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat gjatë pjesës

së dytë të ditës vende-vende mund të sjellin shi”, thotë Instituti Meteorologjik i Kosovës.

“Minimalet do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius”.

Në Gjakovë dhe Prizren do të arrijnë maksimalet, 24 Gradë Celsius.

Ndërkaq, në Dragash do të jetë minimalja, 6 gradë Celsius.

Më Shumë

Parashikimi i motit për sot, temperaturat shkojnë deri në 34 gradë celsius

Me diell dhe vranësira të shpërndara. Kështu do të mbajë moti gjatë ditës së mërkurë mbi Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këto vranësira parashihen kryesisht...

Neymar bëhet baba për herë të tretë, zbulon emrin e vajzës

Sulmuesi i Brazilit, Neymar Jr., është bërë baba për herë të tretë. Së fundmi ai ka zbuluar emrin e vajzës së tij së sapolindur, si...

Lajmet e Fundit