“Vranësirat gjatë ditës parashihen të shoqerohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Për shkak të ndryshimeve të mëdha të situates termike në troposferë ka mundesi që në disa zona këto reshje të jenë edhe në formë breshëri”, njofton IHMK.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-33 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë dhe lokalisht e fortë”, njofton IHMK