Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 5 deri në 7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22 deri në 25 gradë Celsius.

Të enjten dhe të premten, sipas parashikimit, do të fryjë erë nga juglindja dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s, thuhet në njoftimin e IHMK