28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Të dielën mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në fushat termike nuk parashihet të ketë ndryshime të mëdha.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 dhe 12 gradë Celsius, kurse ato maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28 dhe 32 gradë Celsius.

Era do ta mbajë drejtimin e njejtë nga verilindja , shpejtësia e së cilës mund të arrijë deri katër metra për sekond.

Më Shumë

Qeveria shpall 11 korrikun, Ditë Përkujtimi për Gjenocidin në Srebrenicë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, mblodhi në mesditë vartësit e tij në mbledhjen e 212-të, për të shqyrtuar 16 pika të rendit të ditës. Kurti...

Zyrtare: Kosova ka 1 milion e 586 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka mbajtur një konferencë, ku ka shfaqur statistikat preliminare të regjistrimit të popullsisë që ishte mbajtur në maj të...

Lajmet e Fundit