14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Moti sot me vranësira dhe intervale me diell gjatë ditës, në orët e mëngjesit pritet të ketë reshje

Sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell gjatë ditës, ndërsa në orët e mëngjesit pritet të ketë reshje lokale shiu, bore, shqotë apo edhe shi që ngrihet.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 6 deri në 10°C, njofton Meteo Kosova

Më Shumë

Nesër mbahet seanca e Kuvendit të Komunës së Prizrenit

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt, e cila do të...

Miratohet në lexim të dytë projektligji për rregullat e trafikut rrugor

Është miratuar sot në shqyrtim të dytë projektligji nr. 08/L-186 për rregullat e trafikut rrugor. Për miratimin e këtij projektligji votuan 61 deputetë. https://prizrenpress.com/banesa-ne-shitje-nga-renelual-tahiri/

Lajmet e Fundit