3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Muja: Festa e Bajramit të na bashkojë të gjithëve

Ramadan Muja 1Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, ka  uruar  kryetarin e Bashkësisë Islame në Prizren, myftiun Lutfi Balleku dhe të gjithë qytetarët  me rastin e festës së Bajramit të Kurbanit.

“Festa e Bajramit, uroj që  të na shërbejë në thellimin e respektit, tolerancës, miqësisë dhe dashurisë për familjen, fëmijët dhe të gjithë qytetarët.

Festa e Kurban Bajramit e  lartëson shpirtin e besimtarëve, forcon besimin në Zot, i bashkon ata,  ngrit ndjenjat e solidaritetit ndërnjerëzorë dhe zgjon idenë e sakrificës për të mirën e përgjithshme njerëzore”.

Muja në urim premton se Komuna e Prizrenit do të vazhdojë të jetë e angazhuar thellësisht, për ngritjen e mirëqenies dhe të ardhmen e ndritur për të gjithë qytetarët.

“Uroj që kjo festë , të na bashkojë të gjithëve fuqishëm, të jemi solidar me njëri tjetrin, të jemi sa më afër atyre që kanë nevojë dhe të rrugëtojmë të gjithë së bashku drejt sukseseve të reja”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

5 ditët e javës do të jenë me mot të ndryshueshëm

Ditët e fundit të nëntorit, në Kosovë do të shoqërohen me mot të ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të hënën moti do të...

Këngëtarja rumune këndon këngën për Adem Jasharin: Zemra ime qan për vuajtjet që keni kaluar

Këngëtarja nga Rumania, Andreea Vilcani ka mahnitur audiencën shqiptare me zërin e saj teksa i këndoi heroit legjendar të Kosovës, Adem Jasharit, kryesisht me...

Lajmet e Fundit