11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Muja kërkon votëbesim në “Bajram Curr”

masariNë një takim masovik të organizuar nga banorët e lagjes “ Bajram Curri” , është mirëpritur kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramdan Muja.
Muja tha se “Bajram Curri” është bërë lagja më e re e qytetit.

“ Në mesin tuaj ndihem si në shtëpinë time, jo për faktin që kemi lidhje familjare mes veti, por për shkak të realizimit të shumë punëve dhe projekteve, të cilat janë realizuar për ju të dashur bashkëqytetar, andaj mund t’a themi me plotë gojë se lagjja “ Bajram Curri” është bërë qendra e re e qytetit”.

Sipas tij, vlera e investimeve në këtë lagje nga koha që udhëheq me qeverinë lokale kalon vlerën prej 4.3 milion euro.

“ Kjo vlerë kaq e madhe është investuar në infrastrukturën tokësore dhe nëntokësore, në rregullimin e rrjetit të ujit të pijes, shtrimin e rrugëve, ndërtimin e pesë shkollave moderne, sallave rekrativo-sportive, shtëpive të kulturës, qendra rinore e shumë e shumë projekte të tjera, të cilat shkojnë në interes të qytetarëve, dhe të cilat kanë për qëllim rritjen dhe përmirësimin e cilësisë së jetës për qytetarët tonë”.

Lulzim Kabshi, nga radhët e koalicionit AAK- LDD, ka kërkuar nga banorët e lagjes “ Bajram Curri” që votat e tyre t’i orientojnë për alternativen e vetme dhe më të mirën për qeverisjen e katërvjeçar të ardhshëm të Komunës së Prizrenit,Ramdan Muja

Këshilltari i Asamblesë Masar Shala, tha se ndihet krenar sa herë që del para bashkëqytetarëve të tij.

“ Ndihem i lumtur që jam para bashkëqytetarëve të mi, sepse jam ballë hapur para tyre. Kjo gjë e ka një adresë, dhe ai është Ramadan Muja, sepse në asnjë moment nuk ka munguar vullneti i tij, dhe i bashkëpunëtorëve që të investojnë në nevojat dhe kërkesat e qytetarëve tonë”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

25 vjet nga Beteja e Koshares, Haradinaj: Thyerja e kufirit Kosovë – Shqipëri ishte ditë gëzimi për të gjithë shqiptarët

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në manifestimin qendror “Beteja e Koshares”. Ai ka thënë se fitorja në...

“Gratë e Trojës” udhëtojnë në Prizren për të treguar fatin e tyre përmes thirrjeve për paqe

“Gratë e Trojës”, më 15 prill, 2024, do të prezantojnë para publikut një udhëtim të tragjedisë njerëzore, nga Troja në ditët e sotme, dhe...

Lajmet e Fundit