23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Muja: Koalicioni është garanci e fitores

muja dhje luliKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja ka zhvilluar takim elektoral me banorët e fshatrave te Përdrinise .

Ai në këto fshatra është shoqëruar nga deputeti i PDK-së në Parlamentin e Kosovës, Nait Hasni si dhe partnerët e koalicionit Lulzim Kabshi nga AAK-LDD, dhe Fatmir Kastrati kryetar i Degës së AAK-së në Prizren.
Kandidati për kryetarë komune Ramadan Muja, tha se të gjithë së bashku duhet të punojmë për fitoren e radhës.

“Garancë e fitores së radhës është edhe koalicioni me qytetarët e komunës sonë dhe partitë si AAK-ja, VAKAT, NDS, KDTP, KTAP dhe të tjerët”
“Ne do të angazhohemi fuqishëm ashtu siç jemi angazhuar deri me tash në bashkëqeverisjen me qytetaret dhe investimet nuk do t’i ndalim në pjesën e Perdrinisë në të gjitha sferat”, tha Muja.

Nait Hasani, tha se fitorja e PDK-së me 1 dhjetor me votat e Përdrinisë do ta fuqizojnë qeverisjen e mirë të kryetarit Muja.

“Njëkohësisht do te jetë përgjegjësi e përbashkët për zhvillimin e ardhshëm të trevës së Përdrinisë. Përdrinasit falenderojnë Mujën për përkrahjen e vazhdueshme që i ka dhënë gjatë mandatit të kaluar duke shpresuar që do të vazhdon me një angazhim edhe më të madhë për mandatin e të ardhshëm katërvjeçar.”.

Në këtë tubim elektoral ftesë për dalje në zgjedhje më 1 dhjetor bënë edhe anëtaret tjerë të koalicionit Fatmir Kastrati nga AAK si dhe Lulzim Kabashi të cilët ftuan elektoratin e tyre që me datën 1 dhjetor ta votojnë alternativën e vetme për kryetar të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Berlusconi flet për një transferim të CR7 te Monza

Silvio Berlusconi u largua ditën e djeshme nga “U-Power Stadium” pas një disfate së Monzës së tij nga Torino dhe ka folur rreth provës...

Prizren: Vetura hyn në anën e kundërt të rrethrrotullimit dhe godet një tjetër

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 11:00 te rrethrrotullimi për në Spitalin e Prizrenit. Atje një veturë ka hyrë në anën e...

Lajmet e Fundit