13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Muja: E ndryshuam për të mirë Prizrenin

Muja zhurKandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit,Ramadan Muja,ka zhvilluar takime elektorale me qytetarët e lagjes “ Xhevdet Doda”, “Shaban Polluazha”, “ Gani Cavderbasha” dhe “ Dardania”.

Ai gjatë këtyre vizitave është shoqëruar nga nënkryetari i Partisë Demokratike të Ksovës, Enver Hoxhaj.Muaj në takime tha se për këto lagje janë ndarë milionë euro për investime kapitale në infrastrukturë.

“Ka një ndryshim rrënjësor me investime në Prizren nga ardhja jonë në qeverisje.Për qytetarin prizrenas ka ndodhur një mrekulli me ardhjen tonë në qeverisje, sikur që do të ndodhë mrekullia tjetër me vazhdimin e qeverisjes nga ana jonë edhe për katër vitet e ardhshme”, tha Muja.

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxha ndërkaq tha ndërkaq se besimi në Mujën është besim ndaj qeverisjes së mirë e transaprente.

Ai rikujtoi se garancat e kryeminitrit të Republiës së Kosovës,Hashim Thaçi se qyteti i Prizrenit me në krye Ramadan Mujën do e ketë mbështetjen e fuqishme të Qeverisë së Republës së Kosovës.

Muja i shoqëruar edhe nga kandidtët për Kuvend të Komunës, kanë zhvilluar takim elektoral edhe me qytetarët e Zhurit, Shkozës, Vërmicës, dhe Dobrushtit.

Ai para banorëve të këtyre fshtrave ka përmendur investimet milionshe që janë bërë nëpër këto fshatra nga ana e Komunës së Prizrenit.

“Nësë tërheqim një paralele në investimet që janë bërë viteve të fundit, ku ka qeverisur Partia Demokrtike e Kosovës dhe qeverisë paraprake është tepër e letë të nxirret përfundimi se sa e përkushtuar ka qenë qeverisja komunale e udhëhequr nga Partia Demokratike e Kosovës, në ngritjen e mirëqenjës së qytetarëve të kësaj treve”, tha Muja.

Ai ka përmendur disa nga projektetet konkrete të cilat janë realizuar në qeverisjen e tij. /PrizrenPress.com/

 

 

Lajmet e Fundit