19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Muja: Përulem me nderim para dëshmorëve

muja tek deshmoretKryetari i Komunës  së Prizrenit, Ramadan Muja, ka bërë homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë dhe “Monumentit të “Lirisë”.  Ai tha se dëshmorët e kombit sollën lirinë dhe mundësuan ndërtimin e shtetit të Kosovës.
“Përulem me gjithë respektin para jatës dhe veprës së dëshmorëve, të cilët e  sollën lirinë dhe mundësuan formimin e shtetit tonë”, tha Muja.

Homazhet janë bërë për nder të Ditës  së Veteranëve  të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Të gjithë qytetarët e Kosovës, e në veçanti institucionet vendore  e kemi për obligohem që të angazhohemi për një mirëqenie më të mirë të familjeve të dëshmorëve,  për një shkollim më të mirë të fëmijëve të  tyre”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

“Paratë tona, idetë tona, Prizreni ynë”, Totaj thotë se rritën buxhetin e investimeve për projektet e qytetarëve

Komuna e Prizrenit për të dytin vit me radhë ka nisur një praktikë të re të përzgjedhjes së projekteve nga qytetarët. Kryetari i Komunës së...

Regjistrimi i popullsisë zgjerohet në dy objektet e Komunës së Prizrenit

Procesi i regjistrimit të popullsisë është bërë edhe më i lehtë për banorët e Prizrenit. Koordinatori i komisionit komunal për regjistrimin e popullsisë, Haxhi Seferqaj,...

Lajmet e Fundit