25.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Rexhaj vizitoi Teatrin Profesionist dhe Shtëpinë e Kulturës

rexhaj ne tetareKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje!  për  kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj është takuar sot me përfaqësuesit e  Teatrit Profesionist të Qytetit dhe të Shtëpisë së Kulturës “Xhemajli Berisha” në Prizren.

Rexhaj dhe drejtuesit e këtyre dy institucioneve në këtë takim kanë  diskutuar për gjendjen e kulturës dhe aktiviteteve kulturore në Komunën e Prizrenit.

Fetah Paçarizi shprehi pakënaqësinë e tij për neglizhencën e pushtetit lokal për të mbështetur qoftë edhe në mënyrë simbolike Teatrin, në veçanti kur thuhet me mburrje ‘se Prizreni ka identitetin e qytetit kulturor’.

Ata janë pajtuan se në të ardhmen  duhet një angazhim më i madh me qëllim të shtimit të aktiviteteve kulturore  si dhe rritjen e mbështetjes dhe përkujdesjes për këto institucione./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kosova në tehun e shpatës

Nue Oroshi Mospranimi i Republikës së Kosovës në Këshillin e Evropës nuk është lajm i mirë për Republikën e Kosovës. Kjo ndodhi për shumë arsye...

Policia kryen bastisje në Prizren, gjenden substanca narkotike

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të hënën (më 13.05.2024) në orën 18:00, ka kryer bastisje në një banesë në Prizren. Sipas policisë,...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit