9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

PDK-ja në Prizren uron besimtarët islam për Fitër Bajram

PDK-dega PrizrenPartia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren,ka uruar të gjithë besimtarët islam festën e Fitër Bajramit.

“Dega e PDK-së në Prizren uron që kjo festë të kalojë në shenjë të solidaritetit ndaj njëri-tjetrit dhe në shenjë të harmonisë vëllazërore”, thuhet në urimin e kryetarit të Degës së PDK-së në Prizren, Minir Krasniqit.

“Në festën e Fitër Bajramit duhet t’i gjendemi pranë të gjithë atyre që kanë nevojë për ne, për dashurinë tonë dhe për ndihmën tonë njerëzore”.

“Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren uron që kjo festë e sakrificës dhe e flijimit të na e shtojë solidaritetin dhe dashurinë mes vete për të përcjell tutje përpjekjet tona qytetare e njerëzore drejt sukseseve dhe të ardhmes së ndritshme të shtetit tone”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Duda Balje: Çështja e të pagjeturve është urgjente

Në takimin e 18 marsit në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur një pajtueshmëri mes dy palëve që pika 4 e aneksit të...

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

Lajmet e Fundit