13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Muriqi më efikas se Haalandi në Ligën e Kombeve

Vedat Muriqi ka qenë më efikas se syperylli i Manchester Cityt, Erling Haaland në edicionin 2022/2023 të Ligës së Kombeve.

Muriqi ndan të njëjtat statistika me yllin e Napolit, Khvicha Kvaratskhelia.

Muriqi me Kosovën dhe Kvaratskhelia me Gjeorgjinë kanë qenë më efikasit për gola dhe asistime.

Image

Të dy kanë shënuar nga pesë gola dhe kanë asistuar nga tri herë deri para plejofit të qershorit në Holandë.

Më Shumë

Aksident në Prizren, tre të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në Prizren. Tre persona janë lënduar, përcjell ‘PrizrenPress’ Prizren 15.03.2023 – 22:10. Ka ndodhur një aksident trafiku në mes të tri...

Prizren: 59 vjeçari ushtron dhunë ndaj gruas, djemtë e sulmojnë për ta shpëtuar nënën

Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe...

Lajmet e Fundit