15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Muriqi nga Spanja mbështet Lirinë: S’kam dyshim që do inkuadrohet në Superligë (VIDEO)

Liria do ta zhvillojë njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme në histori të klubit, të dielën ndaj Ferizajt, në kuadër të barazhit.

Takimi do të zhvillohet në stadiumin e Podujevës “Zahir Pajaziti”, duke filluar nga ora 15:00.

Prizrenasit kanë paralajmëruar udhëtim masiv me rreth 20 autobusë për ta bërë hapin tjetër – ngjitjen në Superligën e Kosovës.

Përkrahje Liria ka marr edhe nga Spanja, ku ish-futbollisti i këtij ekipi Vedat Muriqi, u ka dërguar një mesazh motivimi.

Muriqi tha se është i bindur që Liria do të inkuadrohet në Superligë.

“Ju përgëzoj për të gjitha sukseset deri më sot, Por na ka mbetur edhe një hap i vogël për të hyrë në Superligë të Kosovës. Ju uroj shumë suksese në ndeshjen e barazhit. Nuk kam kurrfarë dyshimi se do kalojmë barazhin dhe do hyjmë në Superligën e Kosovës”, ka theksuar Muriqi.

Ndërkohë, ish-kapiteni i Kosovës, Anel Rashkaj, që hapat e parë i bëri te Liria, poashtu kërkoi nga futbollistët të kapin rastin e skuadrën ta kthejnë në Superligë.

“Klubi i shtetit tonë të bukur, Prizreni, Liria, është në prag të një ndeshje të rëndësishme, ftoj të gjithë dashamirët e futbollit të përkrahin klubin në mënyrë masive në mënyrë që të ndihmojë Lirinë që të hyjë në Superligë, aty ku e ka vendin”, tha Rashkaj./Klankosova.tv.

ATK ndryshon procedurat e pajisjes me Vërtetim Tatimor

Administrata Tatimore e Kosovës, ju njofton se bazuar në Ligjin në fuqi për Administratën Tatimore dhe Procedurat, si dhe në përputhje me Ligjin Nr....

Osmani pas takimit me Blinken: Lidhja me SHBA-të është ekzistenciale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sekretarin e SHBA-së, Antony Blinken, ku kanë biseduar për të ardhmen euroatlantike të Kosovës. “Diskutim i rëndësishëm me...

Lajmet e Fundit