3.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

Mustafa, Haradinaj e Limaj vazhdojnë konsultimet

Limaj-Mustafa-Haradinaj14?Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj pritet të takohen sot në selinë e AAK-së, rreth orës 17:00, me ç’rast do të diskutojnë për hapat e mëtutjeshëm të formimit të qeverisë së re nga blloku opozitar.

Njëri prej anëtarëve të Kryesisë së AAK-së, në kushte anonimiteti ka treguar për “Epokën e re” se sot të tre liderët, që kanë nënshkruar marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë së re, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj do ta mbajnë takimin e radhës në selinë e AAK-së.

“Në takimin e fundit që është mbajtur të Fatmir Limaj, të tre liderët janë pajtuar që takimi i radhës të mbahet më 30 qershor në selinë e AAK-së. Në këtë takim do të diskutohet për veprimet e mëtutjeshme të nënshkruesve të marrëveshjes së koalicionit LDK-AAK-NISMA për formimin e qeverisë së re”, ka thënë ky anëtar i Kryesisë së AAK-së.

Ky anëtar i Kryesisë së AAK-së, ka shtuar se tashmë është arritur pajtueshmëri ndërmjet LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje!-s që mos të ketë qeveri Thaçi 3.

Më Shumë

Xhamia e Mlikës së Dragashit më e vjetër në Kosovë, besohet se u ndërtua nga një familje siriane

Xhamia e ndërtuar 735 vjet më parë në fshatin Mlikë të Komunës së Dragashit në jug të Kosovës është xhamia më e vjetër në...

Reja, afër të emërohet trajner i skuadrës në Seria A

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja raportohet se mund të marrë drejtimin e skuadrës së Udineses deri në përfundim të këtij sezoni. Mediet...

Lajmet e Fundit