25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Mustafa: LDK-ja do të jetë fituese edhe e zgjedhjeve të përgjthshme

LDK-kryesiaNë mledhjen e mbajtur sot, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, së bashku me kryetarët e komuanve nga radhët e LDK-së, analizoi procesin zgjedhor dhe rezultatin e LDK-së në zgjedhje lokale. Në bazë të rezultateve të arrituara, Mustafa ka theksuar se LDK-ja ka dalë si partia më e votuar.

“LDK-ja është partia më e votuar në Kosovë, meqë ka garuar e vetme, pa koalicione, dhe është rritur për 64 mijë vota, rritje që tregon besimin që kanë qytetarët e Kosovës në Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe, po ashtu, tregon se LDK-ja do të jetë fituese edhe e zgjedhjeve të përgjthshme që i kemi përpara”, tha Mustafa.

Mustafa kërkoi që pas fitores së madhe në zgjedhjet lokale, LDK-ja të vijojë punën dhe përgatitjet për zgjedhjet e përgjithshme. “LDK-ja, në bazë të besimit që mori në këto zgjedhje, do të fitojë edhe më bindshëm”, tha ai.

LDK-ja ka fituar pjesën më të madhe të komunave të mëdha në vend: Prishtinë, Gjilan, Podujevë, Ferizaj, Pejë, Lipjan, Istog, Suharekë, Fushë-Kosovë, Viti dhe, në koalicion me AKR-në, në Mitrovicë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zjarr në një kishë në Egjipt, vdesin 41 persona

Të paktën 41 persona kanë vdekur nga zjarri në një kishë në qytetin egjiptian të Gizës. Flakët shpërthyen derisa 5 mijë besimtarë u mblodhën për...

Pique i propozon Barcelona-s të luajë falas

Vështirësitë financiare të Barcelona-s ende nuk janë zhdukur, pavarësisht transferimeve të bujshme që katalanasit bënë këtë verë. Aktualisht problemi më i madh i Barcelona-s është...

Lajmet e Fundit