17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Mustafa: Marrëveshja siguron funksionimin e gjyqësisë në tërë Kosovën

isa mustava vuqiq nenshkrim marrveshjeKryeministri i Republikës, Isa Mustafa ka njoftuar për marrëveshjet e mbrëmshme midis Kosovës dhe Serbisë.

Ai në profilin e tij në “Facebook” nuk ka lënë pa falënderuar përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogerinin si dhe anëtarët e delegacionit.

Sot ne mëngjes përfunduam një marrëveshje shume te rëndësishme, e cila siguron funksionimin e gjyqësisë ne tere territorin e Kosovës. Falënderoj përfaqësuesen e larte te BE, Znj Mogerini dhe anëtaret e delegacionit, zv kryeministrin Hashim Thaci, Ministrin e Drejtesise, z Hajredin Kuci, Ministren Edita Tahiri, Ministrin e integrimeve Evropiane, z Bekim Collaku, Z, Blerim Shala dhe z Valon Halimi, këshilltarin tim për çështje te emigracionit dhe migrimit.

Falenderoj edhe ekipet profesionale qe punuan gjate dhe me perkushtim per kete fushe te rendesishme”, ka shkruar Mustafa.

Më Shumë

Nën kthetrat e mashtrimit

Prend Ndoja Çdoherë mbeten mister Rrëfimet mbi jetën E kam lexuar kot historinë -Mjegull mbi të vërtetën. Njerëz të mirë të botës Shumë na ndihmuan Miqtë e vërtetë Keq i trajtuam. Për mua,...

ATK publikon broshurën “Karta e Tatimpaguesit”

Administrata Tatimore e Kosovës, me qëllim që të njoftoj të gjithë tatimpaguesit lidhur me të drejtat dhe detyrimet e tyre, ka publikuar Broshurën “Karta...

Lajmet e Fundit