19.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Mustafa: Vrasja e Pistës një akt qyqar

Isa Mustafa LDKKryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dr. Isa Mustafa ngushëlloi familjen Pista dhe Partinë Demokratike të Kosovës për vrasjen makabre të z. Elvis Pista, kandidat i kësaj partie për deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

” Në emër të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe në emrin tim, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të z. Elvis Pista, kandidat i PDK-së për deputet në Kuvendin e Kosovës, vrasja e të cilit na ka tronditur thellë të gjithëve`, thuhet në mesazhin e ngushëllimit të Kryetarit Mustafa.

`Po ashtu, kryetari Mustafa u ka shprehur solidaritetin e plotë të LDK-së familjes Pista, miqve dhe bashkëpunëtorëve të tij.
LDK-ja e dënon fuqishëm këtë akt qyqar dhe kërkon nga organet përgjegjëse që ta zbardhin rastin sa më parë, në mënyrë që fajtorët të dalin para drejtësisë`, ka thënë Kryetari Mustafa.

Më Shumë

Lansohet projekti e-Twinning, bashkëpunim arsimor me 40 shtete evropiane

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, bashkë me përfaqësuesin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Johannes Madsen, e kanë bërë...

“Mazrreku” kampion i turneut “Java e Dëshmorëve të Hasit”

Në një ndeshje finale të mbajtur me entuziazëm të madh, ekipi "Mazrreku" ka triumfuar në Turneun Tradicional "Java e Dëshmorëve të Hasit", duke mposhtur...

Lajmet e Fundit