13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Mustafa: Vullnet për VV në qeveri, por jo me çdo kusht

Isa Mustafa-kryeparlamentar?Kryetari i Parlamentit i zgjedhur në seancën e kontestuar, njëherësh Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk ka çarje me Lëvizjen Vetëvendosje.

Në një intervistë për Klan Kosovën, Mustafa ka deklaruar se ka dallime në disa çështje.

“Janë disa çështje për të cilat kemi dallime; jemi duke punuar për t’i përafruar qëndrimet dhe besoj se jemi në rrugë të mirë”, ka thënë ai.

“Kemi vullnet për ta pasur Vetëvendosjen në Qeveri, por jo me çdo kusht. Nëse atyre nuk u pëlqen, mund të vazhdojnë… Përndryshe, do të ishte shumë mirë sikurse ata të ishin në Qeveri”, ka shtuar Mustafa.

Më Shumë

Kundërshtohet heqja e emrit të Hasan Prishtinës nga UP-ja

Një aksion simbolik është mbajtur sot para Kuvendit të Kosovës. Përmes këtij aksioni, është kundërshtuar heqja e emrit të Hasan Prishtinës, nga Universiteti i Prishtinës. Mehmet...

Jose Mourinho kërkohet nga skuadra e Arabisë Saudite Al-Qadsiah

Jose Mourinho është shfaqur si objektiv i skuadrës saudite të Al-Qadsiah. Ish-trajneri i Chelsea dhe Manchester United është gati të rikthehet në menaxhim pasi u...

Lajmet e Fundit