13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Muzika tradicionale në Shëngjin, tërheq mijëra turistë

Shengjini-plazhi

Jeta e natës dhe muzika ‘live’ që performohet në baret e Shëngjinit po i bën më të bukura pushimet për turistët, që janë me mijëra që i janë drejtuar këtij bregdeti në këtë sezon turistik. Muzika popullore shqiptare vazhdon të jetë më e preferuara dhe më e ndjekura jo vetëm nga turistët vendas por dhe ata të huaj, shkruan Shqiptarja.com.

Kanë ardhur nga qytete të ndryshme shqiptarë të Kosovës dhe të Maqedonisë por që të gjithë preferencat e tyre mbeten tek tradicionalja. Për turistët ky është një relaks më vete, ndërsa e vlerësojnë Shëngjinin si një vend ideal për të kaluar pushimet verore.

Një shëtitje në shëtitoren e plazhit e cila mbipopullohet çdo natë e më pas një pije freskuese duke dëgjuar muzike tradicionale nga të gjitha krahinat, shërbimi prefekt dhe natyrisht plazhet e veçanta të Shëngjinit, kanë bërë që kjo zonë bregdetare të marrë vëmendje nga mijëra turistë vendas dhe të huaj.

Vera tashmë nuk ka vetëm temperaturat e larta, por edhe mbrëmjet festive në bregdetin e Shëngjinit. Këtë sezon Shëngjini ofron gjithçka kërkojnë pushuesit, ndërsa për çdokënd që do të kalojë pushimet verore në këtë zonë rikthimi duket i pashmangshëm.

Më Shumë

Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta...

Stresi ironizon me ish-banorët e BBVK

Stresi ka nisur koncertet e para pasi doli fitues nga Big Brother VIP Kosova.Reperi së fundmi performoi në një klub nate në Tiranë ku...

Lajmet e Fundit