13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Ndahen 720 mijë euro për subvencionimin e faturave të energjisë

Ministria e Financave ka ndarë 720 mijë euro nga Pakoja e Ringjalljes Ekonomike për Ministrinë e Ekonomisë, në mënyrë që të subvencionohen faturat e energjisë elektrike të qytetarëve për muajin janar.

Vendimi për ndarjen e mjeteve është miratuar të mërkurën në mbledhjen e qeverisë.

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se mjetet dedikohen për subvencionimin e tarifave të energjisë elektrike për muajin janar.

“Propozimi ka të bëjë me kërkesën që kemi pranuar nga ME-ja për subvencionimin e tarifave të energjisë elektrike për muaj janar. Është kërkuar që të ndahen mjete në vlerë 720 mijë euro. Mjetet transferohen nga Ministria e Financave në Ministrinë e Ekonomisë”, ka thënë Murati.

Më Shumë

Arrestohet një person në Rahovec, dyshohet se në gjendje të dehur e ka sulmuar fizikisht gruan e tij

Një person është arrestuar dje në fshatin Xërxë të Rahovecit pasi dyshohet se nën ndikimin e alkoolit e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima...

Mobilizimi që ndodhi para 24 vjetësh

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, vendosi për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin e ofensivës serbe dhe çlirimin përfundimtar të...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit