6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Ndahet nga jeta legjenda e futbollit prizrenas, Sokol Hadri

Është ndarë nga jeta legjenda e futbollit prizrenas, Sokol Hadri, kanë bërë të ditur përmes njoftimeve mortore familjarë të tij.

Sokol Hadri, ka qenë një ndër futbollistët më të mirë të Kosovës të kohës, dhe i përkiste brezit të artë të futbollistëve të Lirisë gjatë viteve të 70-ta dhe 80- ta të shekullit të kaluar.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot në ora 14:00, në varrezat e qytetit të Prizrenit. Ndersa namazi do të falet në Xhaminë e Dragodanit. /tvprizreni.net

Më Shumë

Lajmet e Fundit