26.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Ndahet nga jeta veprimtarja e LDK-së në Prizren

Veprimtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, Shpresa Laqi është ndarë sot nga jeta.

Lajmi është bërë i ditur nga Dega e LDK-së në Prizren përmes një postimi në Facebook.

Varrimi i te ndjerës do të bëhet nesër në varrezat e Prizrenit, në ora 14:00.

Postimi i plotë:

Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren, sot humbi veprimtaren e devotshme, Shpresa Laqi.

Ajo ishte shembull i përkryer i përkushtimit njerëzor për të mirën e përgjithëshme, shoqe dhe kolege e dashur dhe aktiviste e palodhshme.

Do ta kujtojmë përherë me mallë, dashuri dhe respekt.

Shpirti iu prehtë në paqe e i bëftë dritë!

Varrimi i te ndjerës do të bëhet nesër, me datë 19.11.2019 (e marte), ne varrezat e Prizrenit, ne ora 14:00.

Më Shumë

Vetura godet një vajzë 10 vjeçare në Dragash

Një aksident ka ndodhur në fshatin Buzëz tek rruga për fshatin Kuk të Dragashit. Nga ky aksident një fëmijë e moshës 10-vjeçare është aksidentuar. Komandanti...

Limaj merr pjesë në inaugurimin e “Kalasë së UÇK-së” në Prizren

Fatmir Limaj, kryetari i Nismës Socialdemokrate, mori pjesë në inaugurimin e kompleksit "Kalaja e UÇK-së" në Arbëri të Vërrinit në Prizren. Në këtë ceremoni...

Lajmet e Fundit