13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Ndërron jetë gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren

Ka ndërruar jetë gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prizren, Bashkim Beshi.

Ai ishte 52 vjeç.

Beshi ishte edhe ish-futbollist i Lirisë së Prizrenit.

Bashkim Beshi ishte  gjyqtar në Gjykatën Themelore në Prizren.

Beshi ka diplomuar në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës në vitin 2006, ndërsa është në vijim të studimeve postdiplomike në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës.

Në vitin 2014 e kreu provimin e jurisprudencës.

Beshi, deri në fillim të vitit 2011 ka qenë sekretar në klubin futbollistik “ Liria” në Prizren.

Nga shkurti i vitit 2011 e deri në muajin qershor të vitit 2017, ka punuar si referent i lartë në Gjykatën Themelore në Prizren, ndërsa më 31.07.2017 është emëruar gjyqtar në Gjykatën Themelore në Prizren./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Xhamia më e veçantë në Ballkan, ndodhet në Delvinë

Xhamia më e veçantë në Ballkan ndodhet në Delvinë. Për një mijë e një arsye. Historia dhe emri i xhamisë, janë unike. Quhet xhamia...

Vizita e kryetarit të AAK, Ramush Haradinaj, në fabrikën ‘Proton Cable’: Një model i suksesit ‘Made in Kosova'”

Kryetari i AAK, Ramush Haradinaj, vizitoi sot fabrikën "Proton Cable" në Prizren, me pronarë vëllezërit Fatos, Sami e Besim Dida. Kjo fabrikë prodhon mbi...

Lajmet e Fundit