19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Ndërron jetë ikona e humorit shqiptar Koço Devole

Aktori i njohur i humorit, Koço Devole, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.

Koço Devole u shtrua fillimisht në spital si i infektuar me Covid, dhe gjendja e tij ishte shumë e rëndur dhe disa ditë i kaloi në intubim.

Më 31 tetor ai mundi të dalë nga Infektivi, por për shkak të përkeqësimit u rikthye sërish për t’u futur në intubim. Ajo çka e rëndoi gjendjen e tij shëndetësore ishte fakti se Devole vuante nga leucemi.

Më Shumë

Ish-komandanti i UÇK-së ftohet nga Specialja, reagon fshati Mushtisht

Ish-komandanti i Zonës Operative të Pashtrikut, të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Halitjaha, disa ditë më parë ka pranuar ftesën që të paraqitet në...

Me këngët e tij, mbrëmë u kujtua Muharrem Qena, artisti që vazhdon të inspirojë

Me këngët e tij por të performuara nga muzikantë të skenës alternative, mbrëmë u kujtua njëri nga artistët më të mëdhenj të kulturës në...

Lajmet e Fundit