7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Ortizi e nokauton për 45 sekonda amerikanin Flores

Boksieri kuban i peshës së rëndë, Luis Ortiz, e ka arritur një fitore të shpejt mbrëmë në Los Angeles. Ortizit iu deshën vetëm 45 sekonda për ta mposhtur me nokaut amerikanin Alexander Flores.

Ish-sfiduesi i titullit të botës e goditi Floresin në trup dhe Flores nuk ishte në gjendje ta vazhdonte meçin. Për Ortizin 41-vjeçar është fitorja e 32-të në karrierë (27 KO), karshi dy humbjeve. Të dy humbjet i ka nga Deontay Wilderi në përballjet për titull bote.

Floresi ka pësuar humbjen e tretë në karrierë karshi 18 fitoreve e një barazimi.

Më Shumë

Bashkimi, i pamposhtur në Liga Unike Femrat

Bashkimi ka shënuar fitoren e pestë në pesë ndeshje të Liga Unike Femrat. Skuadra prizrenase që së fundi fitoi Kupën e Kosovës shënoi fitore ndaj...

Daja pas humbjes nga Drita: Po kemi probleme fizike, s’e kemi gjysmën e ekipit

Ilir Daja e ka komentuar humbjen e sotme të Ballkanit nga Drita, e cila iu afrua liderit në vetëm katër pikë, ndërsa Llapi me...

Lajmet e Fundit