15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Ka ndërruar jetë ish-kryetari i Komunës së Mamushës, Arif Butuç.

Lajmin për vdekjen e  ish kryetarit e kanë dhënë disa familjarë, derisa kanë njoftuar se varrimi i të ndjerit do të bëhet sot më 28 maj.

“Njoftim për të gjithë miqtë dhe të afërmit. Njoftojmë miqtë, të afërmit, bashkatdhetarët dhe dashamirët se sot daja im Arif Bütüç nderoi jetën. Varrimi bëhet me datë 28.05.23 në ora 16:30 në varrezat e fshatit në Mamushë”, thuhet në njoftimin e bërë nga të afërmit e tij.

Bütüç kishte kandiduar edhe në zgjedhjet e fundit për kryetar të Mamushës./telegrafi

128 vjetori i lindjes së Avni Rustemit, atdhetari që vlerësohet për idetë e tij demokratike e revolucionare

Muzeu Historik Kombëtar kujton sot në 128-vjetorin e lindjes, patriotin dhe atdhetarin e shquar Avni Rustemin. Avni Rustemi lindi në Libohovë, në një familje atdhetare....

Vonesat e FIFA-s shqetësojnë SHBA-të për Kupën e Botës 2026

Edhe pse kjo ngjarje është ende gati tre vjet larg, Shtetet e Bashkuara kanë filluar të shqetësohen për Kupën e Botës 2026, të cilën...

Lajmet e Fundit