2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Ndërron jetë koreografi i Michael Jackson, Bruno Falcon

Bruno ‘Pop N Taco’ Falcon, ylli kërcimit dhe i filmit hit të vitit 1984 “Breakin”, vdiq të shtunën në moshën 58-vjeçare.

Lajmi është konfirmuar nga motra e tij, Diana Wolgamott, ku tha se Falcon vdiq nga shkaqe natyrale në Long Beach, Kaliforni.

Njoftimi është shpërndarë edhe nga anëtarë të tjerë të familjes, miq dhe bashkëpunëtorë në mediat sociale, përfshirë Toni Basil, e cila kujtoi Falcon përmes Twitter.

 

“Pusho në paqe miku im i dashur dhe bashkëpunëtori prej shumë vitesh – legjendë e vallëzimit 10qershor 1964 – 2 korrik 2022”, tha ajo.

Falcon shfaqi aftësitë e tij në filmin klasik të drejtuar nga Joel Siberg, ku ai portretizoi Electro Rock 1. Mes aktorëve janë Ice T, Timothy ‘Poppin’ Pete’ Solomon dhe Adolfo ‘Shabba Doo’ Quinones, i cili vdiq më 29 dhjetor 2020.

Falcon është gjithashtu i famshëm për bashkëpunimet e tij të shumta me Michael Jackson, kryesisht rolin e tij në “Smooth Criminal”, pjesa qendrore e filmit të vitit 1988 “Moonwalker”.

Foto: Facebook

Ylli i vallëzimit u shfaq gjithashtu në vazhdimin e “Breakin”, “Electric Boogaloo”, një episod i Benson në 1985, Captain EO vitin e ardhshëm dhe në 1991 “Bill & Ted’s Bogus Journey”.

Ai gjithashtu shërbeu si koreograf i filmit të animuar të vitit 1994 “Thumbelina”.

Foto: Facebook

I njëjti gjithashtu u shfaq në videoklipe për Chaka Khan dhe Lionel Richie. /Telegrafi/

Më Shumë

Politikani italian kundër Juventus-it: Kanë vjedhur për 50 vjet

Shpesh është e vështirë të dallosh gjuhën e politikës nga ajo e futbollit. Dhe ditët e fundit mesazhet duket se i drejtohen veçanërisht Juventus-it,...

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse për lëndën e matematikës. Kandidati duhet të fillojë punën më 09.01.2024 deri më 30.06.2024,...

Lajmet e Fundit