26.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Edhe Manchester United futet në garë për Dybala-n, kontakton menaxherin e tij

Manchester United është ekipi që po transformohet më së shumti në këtë afat kalimtar veror.Paul Pogba u largua, gjithashtu edhe Cristiano Ronaldo me shumë mundësi do të largohet, andaj “djajtë e kuq” po punojnë për afrimin e futbollistëve të rinj.

I fundit në listën e dëshirave të Manchester-it është Paolo Dybala, i cili aktualisht është futbollist i lirë, pasi nuk vazhdoi kontratën me Juventus-in.

Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, drejtuesit e Manchester-it kanë kontaktuar menaxherin e Dybala-s, për të gjetur një marrëveshje që ai të transferohet në Premier Leauge.

Për argjentinasin thuhet se është duke u interesuar edhe skuadra tjetër angleze, Arsenal.

Ndërsa në Itali, Inter-i ishte afër transferimit të tij, por në fund ngecën negociatat pas rikthimit të Romelo Lukaku-t, kurse raportohet që edhe Milan-i u interesua për futbollistin 27 vjeçar.

Për të firmosur me një klub të ri, Dybala kërkon të paktën 7 milionë euro në sezon dhe një kontratë tre-vjeçare.

Kujtojmë që Dybala qëndroi shtatë vjetë me Juventus-in. Ai numëron në total 293 ndeshje me fanellën bardhezi, prej të cilave ka shënuar 115 gola.

/Albanianpost.com

Më Shumë

“Dil prej shpisë, se t’prej edhe e pi gjakun tënd”/ Djali bashkë me gruan e kërcënojnë dhe rrahin nënën e moshuar

Në një familje në lagjen ‘Arbana’ të Prizrenit, djali bashkë me nusen e tij, dyshohen se kanë keqtrajtuar nënën e moshuar. Sinjali mëson se rastin...

Në moshën 49-vjeçare Heidi Klum mahnit me linjat, teksa publikon video provokuese në bikini

Heidi Klum publikoi një video mahnitëse në faqen e saj në Instagram të hënën në mëngjes. Supermodelja 49-vjeçare gjermane u shfaq me bikini të holla...

Lajmet e Fundit