9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Ndërron jetë legjenda e kitarës, Johny Winter

Johnny WinteKitaristi amerikan i zhanrit ‘blues’, Johnny Winter, ka vdekur në moshën 70-vjeçare, gjatë një turneu në Zvicër.

Winter ka fituar famë në fund të viteve 1960, pasi revista “Rolling Stone” ka shkruar për skenën muzikore në Teksas, duke e cilësuar atë si pikën më të nxehtë pas Janis Joplin.

I lindur në Beaumont të Teksasit, më 1944, Winter ka luftuar me varësi nga kemikate të ndryshme gjatë jetës së tij, por ka qenë i njohur si një nga kitaristët më të mëdhenj në botë të muzikës blues, duke performuar me legjendat si Muddy Waters dhe John Lee Hooker./rel/

Më Shumë

Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes drejt normalizimit duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë...

Ndoti rrugën me rrotat me baltë, gjobitet ngasësi i kamionit në Prizren

Një ngasës i kamionit në Prizren është gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi kishte ndotur rrugën me rrotat me baltë. Siç bëhet e ditur në...

Lajmet e Fundit