12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Limaj: Çdo gjë shkoi sipas Kushtetutës, tash të punojmë

Fatmir Limaj 230Kryetar i Nismës, Fatmir Limaj, duke komentuar zgjedhjen e Isa Mustafës në krye të Parlamentit tha se në seancën e sotme ka mbretëruar pjekuria politike dhe se janë në rrugë të mirë në përmbylljen e konstituimit të të gjitha organeve shtetërore të vendit.
“Çdo gjë ka shkuar sipas rregullores, sipas kushtetutës së vendit.

Pres që të gjithë të relaksohemi, të fillojmë të punojmë me këtë përbërje të re të parlamentit. Na presin detyra dhe përgjegjësi të mëdha në shërbim të qytetarëve të vendit. Do të doja të vazhdonin atë praktikën e pjekurisë politike. Natyrisht që ka momente te pakënaqësisë të paqartësisë, që njerëzit i shfaqin, por tash është koha që secili të relaksohemi dhe të vazhdojmë t’i ushtrojmë detyrat dhe përgjegjësitë që i kemi, që na i ka dhënë kushtetuta dhe ligjet e Kosovës”, tha Limaj pas përfundimit të seancës konstituive të Kuvendit.

Më Shumë

Manchester United kërkon adoleshentin e Brighton

Adoleshenti i Brighton, Evan Ferguson do të jetë në listën e ngushtë të Manchester United këtë verë, sipas Football Insider. Ferguson, 18 vjeç, ka shënuar...

Mot me vranësira sot, parashihen edhe reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për parashikimin e motit për sot dhe ditët e tjera të kësaj jave. “E martë- Mot me vranësira të...

Lajmet e Fundit