13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Visar Ymeri: Mbrëmë u pajtuam me Koalicionin, ata sot u larguan

visar ymeriVisar Ymeri thotë se mbrëmë LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosje kanë arritur të dakordohen për të gjitha pikat, por sot në mëngjes Koalicioni Opozitar është tërhequr.

Visar Ymeri ka shpjeguar sot takimin e mbrëmshëm të Koalicionit Opozitar dhe Vetëvendosjes.

Ai ka thënë se sa i përket marrëveshjes së VV me LDK-AAK-Nisma, mbrëmë janë dakorduar, por që sot kanë ndryshuar fjalët.

“Mbrëmë jemi dakorduar për të gjitha pikat, ndërsa sot në mëngjes ka pasur një refuzim të disa pikave nga përfaqësuesit e partive tjera”.

“Në këtë drejtim, nuk kemi arritur ta nënshkruajmë marrëveshjen.”

“VV është e hapur për t’i vazhduar bisedimet dhe e bën të qartë se nuk ka votë pa marrëveshje të nënshkruar. Mbrëmë kemi arritur t’i dakordojmë të gjitha pikat, ndërkohë që sot kanë hequr dorë nga disa pika”, ka thënë Visar Ymeri.

Më Shumë

Shaqiri s’udhëton në Serbi për ndeshjen ndaj Bjellorusisë

  Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri nuk do jetë me kombëtaren e Zvicrës për ndeshjet e marsit. Në fund të muajit mars kombëtaret do të zhvillojnë ndeshjet...

Takimi Kurti-Vuçiq, shefi i NATO-s: Pres konstruktivitet dhe përparim në dialog

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë sot se pret konstruktivitet nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nga...

Lajmet e Fundit