25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Visar Ymeri: Mbrëmë u pajtuam me Koalicionin, ata sot u larguan

visar ymeriVisar Ymeri thotë se mbrëmë LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosje kanë arritur të dakordohen për të gjitha pikat, por sot në mëngjes Koalicioni Opozitar është tërhequr.

Visar Ymeri ka shpjeguar sot takimin e mbrëmshëm të Koalicionit Opozitar dhe Vetëvendosjes.

Ai ka thënë se sa i përket marrëveshjes së VV me LDK-AAK-Nisma, mbrëmë janë dakorduar, por që sot kanë ndryshuar fjalët.

“Mbrëmë jemi dakorduar për të gjitha pikat, ndërsa sot në mëngjes ka pasur një refuzim të disa pikave nga përfaqësuesit e partive tjera”.

“Në këtë drejtim, nuk kemi arritur ta nënshkruajmë marrëveshjen.”

“VV është e hapur për t’i vazhduar bisedimet dhe e bën të qartë se nuk ka votë pa marrëveshje të nënshkruar. Mbrëmë kemi arritur t’i dakordojmë të gjitha pikat, ndërkohë që sot kanë hequr dorë nga disa pika”, ka thënë Visar Ymeri.

Më Shumë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Ofertë për udhëtim turistik me "Bashkimi Reisen" Prizren - Ulqin: 23:30 Ulqin - Prizren: 18:00 Bileta kthyse: 20 Euro Kontakt: 044 101 502 044 679 032 ...

Tetë rrugë në Piranë të Prizrenit po shtrohen me kubëza

Komuna e Prizrenit është duke realizuar projekte të rëndësishme infrastrukturore në fshatin Piranë. Tetë rrugë janë duke u shtruar me kubëza, duke përmirësuar infrastrukturën rrugore...

Lajmet e Fundit