17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Ndërron jetë “superagjenti” Mino Raiola

Agjenti italian Mino Raiola ka ndërruar jetë të enjten e 28 prillit.

54-vjeçari ishte menaxheri i disa prej kampionëve më të mëdhenj të futbollit në botë.

Në janar, thashethemet u përhapën për shtrimin e tij urgjent në spitalin San Raffaele në Milano.

Ai lindi në Nocera Inferiore më 4 nëntor të vitit 1967, por në moshën një vjeçare u transferua me familjen në Holandë, në Haarlem.

Babai vendos t’i përkushtohet kateringut dhe zgjedh të ndihmojë prindërit e tij duke qenë kamerier.

Për punën e tij si kamarier ai është mbiquajtur “kuzhinieri i picave”.

Pasioni për futbollin bëri që në moshën 20-vjeçare të bëhej drejtues i sektorit të të rinjve të Haarlem-it, përpara se të merrte postin e drejtorit sportiv të klubit holandez.

Pasi themeloi kompaninë e tij, ai fillon të kujdeset për interesat e lojtarëve: nga Ibrahimovic te Donnarumma, te Balotelli dhe Pogba, duke kaluar nga Verratti, de Ligt, de Vrij dhe Haaland dhe shumë të tjerë, madje edhe talente të rinj nëpër Evropë. /Albanianpost.com

Më Shumë

Donald Trump është nën hetime për shkelje të Aktit të Spiunazhit

Donald Trump është nën hetim penal për shkelje të mundshme të Aktit të Spiunazhit dhe statuteve shtesë në lidhje me pengimin e drejtësisë dhe...

Dy të vdekur dhe 952 raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar dy raste të vdekjes si pasojë e Cvoid-19. Nga 2 619 testime...

Lajmet e Fundit