10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Ndoshta kandidat për kryeministër

Behxhjet pacolliPresidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, nuk e ka hedhur poshtë mundësinë për të qenë pjesë e garës së sivjetme për postin e kryeministër.
Por, ai ka thënë se për këtë çështje vendos Këshilli Drejtues i partisë.
“Nuk është tërësisht në vullnetin tim çështja e kandidimit apo jo për postin e kryeministrit. Kjo është një çështje për të cilën do të vendosë Këshilli Drejtues i partisë. Asnjëherë nuk kam dal kundër këtij vullneti. U takon organeve të partisë të vendosin për këtë çështje”, ka deklaruar Pacolli, duke shtuar se AKR-ja është e gatshme dhe ka kapacitete ta udhëheqë qeverinë e ardhshme.
“AKR-ja është e gatshme t’i drejtojë një mori procesesh nga pozita e të parit të ekzekutivit”, ka thënë Pacolli. /Epoka e re/

Më Shumë

ATK publikon broshurën “Karta e Tatimpaguesit”

Administrata Tatimore e Kosovës, me qëllim që të njoftoj të gjithë tatimpaguesit lidhur me të drejtat dhe detyrimet e tyre, ka publikuar Broshurën “Karta...

Asamblistja e Listës ‘Guxo’ në Suharekë kalon në AAK

Asamblistja e Listës Guxo në Kuvendin e Komunës së Suharekës, Festa Kabashi ka vendosur që të kalojë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Gjatë...

Lajmet e Fundit