13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Në Bruksel, takimi për ndërtimet tek Ura e Ibrit

Barrikada mbi Iber-parkuPërfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Kethrin Eshton ka ftuar për sot në Bruksel delegacionin e Kosovës dhe atë të Serbisë për të diskutuar për ndërtimet në dhe afër urës në lumin Ibër në Mitrovicë.

Zyra e kryenegociatorës së Kosovës Edita Tahiri theksoi se nga ky takim pritet të dal një plan konkret për heqjen e barrikadave dhe lëvizjen e lirë në urën e Ibrit dhe përreth saj në pajtim me ligjet e shtetit të Kosovës.

Më Shumë

Arrestohet një person i kërkuar në Randobravë të Prizrenit

Një person i kërkuar është arrestuar në fshatin Randobravë të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. Ai është dërguar në burgun e...

Tony Adams pretendon se vetëm Messi është më i mirë se Saka momentalisht

Ish-lojtari i Arsenal-it, Tony Adams, ka bërë një pretendim shumë të guximshëm për yllin aktual të Gunners, Bukayo Saka, duke sugjeruar se ai është...

Lajmet e Fundit