12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Në ditën e Bajramit, lirohet çmimi i naftës dhe benzinës

Sot sipas të dhënave të lëshuara nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë për çmimin e karburantëve në 24 orët e ardhshme, rezulton që çmimi i tyre të ketë pësuar një ulje të lehtë.

Sipas vendimit në fjalë të MINT, çmimi më i lartë i mundshëm për shitjen e naftës është 1 euro e 76 centë, ndërsa i benzinës 1 euro e 69 centë dhe i gasit 78 centë.


Filloi ndërtimi i projektit “Park Residence”

Bëhu me banesë pranë Parkut të Qytetit
Përjetoni qetësin dhe rehatin pranë Lumbardhit
Lokacioni i përshtatshëm me lokale afariste përgjatë rrugës kryesore!

Më Shumë

Lëndohet një punëtor në Landovicë të Prizrenit

Një punëtor është lënduar dje në fshatin Landovicë të Prizrenit. Ai është dërguar për trajtim mjekësor në spital. Policia po e heton rastin, përcjell “PrizrenPress”. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/ Fsh. Landovicë,...

Erdogan thotë se Putini mund të vizitojë Turqinë në prill – tregon edhe arsyen e vizitës së presidentit rus

Presidenti Recep Tayyip Erdogan ka thënë se homologu i tij rus Vladimir Putin mund të udhëtojë në Turqi më 27 prill për të marrë...

Enigmë

Lajmet e Fundit