-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Në këto vende të Prizrenit do të ketë ndërprerje të rrymës nesër dhe pasnesër

KEDS ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vende të rajonit të Prizrenit, të premten dhe të shtunën.

Kjo për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit, raporton PrizrenPress

Njoftimi i plotë për rajonin e Prizrenit:

10.09.2021

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prizren

1.

Nga TS 35/10 kV Zhuri do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Dobrusht-Gorozhup (kodi 30035008) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Gorozhubi, Mile, Plane dhe një pjesë te Zhurit.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

2.

Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Shpenadija (kodi 32000023) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Serbica Trepetica, Shpendija, Velezha dhe Caparci.

Arsyeja: Përforcimi apo ndërrimi i shtyllave të dëmtuara të tensionit të mesëm dhe përforcimi i përçuesve.

11.09.2021

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prizren

1.

Nga TS 35/10 kV Dragash do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Bellobrodi (kodi 30036008) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Bellobradi, Brruti, Kapre, Kosavë, Pllajnik, Shajne, Xërxe e Sharrit, Zgatar, Zym i Sharrit; afariste: ILVA” Buqe, Restoran Dasma Zym, TS-IPKO dhe Vala.

Arsyeja: Ngritja dhe implementimi i shtyllave.

Më Shumë

Veliaj: U kam propozuar presidentit dhe Ramës që t’u jepen të gjithë kosovarëve pasaporta të Shqipërisë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sot ka pritur në takim këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, të cilës i është dhënë nënshtetësia e Shqipërisë. Në këtë...

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 109-të, ka shfuqizuar vendimin e marrë nga ish-qeveria Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në...

Lajmet e Fundit