11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Në periudhën janar – mars në spitalin e Prizrenit u kryen 1 mijë e 293 operime

Mjekët kirurgë, bashkë me anesteziologë dhe pjesën tjetër të ekipit operativ, në Spitalin e Prizrenit, kanë kryer 1 mijë e 293 operime për periudhën janar- mars 2022.

Për tre muaj, janë realizuar edhe 32 mijë e 32 vizita ambulantore dhe 21 mijë e 702 vizita diagnostike, thotë raporti i punës.

Gjatë kësaj kohe, ndërkaq, në Repartin e Gjinekologjisë janë kryer 615 lindje, 213 prej tyre me operacion, derisa janë lindur 623 fëmijë.

Po ashtu, në muajt e parë të këtij viti janë ofruar mijëra shërbime radiologjike, mes tyre 1 mijë e 217 CT, 1 mijë e 871 ultrazë dhe 5 mijë e 677 radiografi.

Më Shumë

Sulmon fizikisht gruan, arrestohet një burrë në Malishevë

Është arrestuar një burrë në Malishevë i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht një grua. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ “I dyshuari është arrestuar dhe pas...

Totaj ka marrë pjesë në një ceremoni ku janë nënshkruar kontratat për 12 praktikantë në fushat e Dizajnit Grafik dhe Programimit

Kryetari Shaqir Totaj ka marrë pjesë sot në ceremoninën e nënshkrimit të kontratave për 12 praktikantë, të cilët do të punojnë në fushat e...

Lajmet e Fundit